V jihočeské obci Hájek si hasiči opravdu mákli, hořela zemědělská usedlost

Škoda je bezmála za milion korun

Tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Vodňany, Prachatice a Strakonice vyjely do obce Hájek k ohlášenému požáru domu. Jednalo se o požár zemědělské usedlosti postavené do tvaru písmene „U“ s půdorysem 40 x 30 metrů.

Požár v době příjezdu hasičů ničil nejvíce střechu stodoly, ale rychle se šířil i nad obytnou část. Průzkum ukázal, že uvnitř domu nejsou žádné osoby, hasiči nenašli ani neevakuovali žádná zvířata.

Téměř po hodině hašení velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru – hasiči požár dostali pod kontrolu. Poté mohly jednotky zahájit vyskladňování zasažené půdy. Na požářiště musely být dovezeny další láhve s kyslíkem pro zasahující hasiče.

Požár na Rychnovsku zničil větší část zemědělské usedlosti, hasiči už nic nezmohli

Likvidační práce pokračovaly ve vynášení zasaženého materiálu a jeho dohašení na volném prostranství a dále v rozebírání střešních konstrukcí a likvidaci ohnisek požáru i v těchto prostorách.

Škodu na shořelé střeše zemědělské i obytné části vyčíslili na 900 tisíc, hodnota uchráněného majetku činí 4 miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)