Smolná Bílá velikonoční sobota: Oheň řádil v udírně a dřevěném přístavku

Příčina? Příliš hodně mastnoty

Čtyři jednotky hasičů se ve včerejších odpoledních hodinách podílely na likvidaci požáru udírny a dalších dřevěných, přilehlých objektů obci Cholina na Olomoucku. Informoval o tom Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Oznámení o požáru, který se velmi rychle rozšiřoval, převzalo operační středisko hasičů krátce po patnacté hodině. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči požární stanice Litovel, za posílení dobrovolnými jednotkami Senice na Hané, Náměšť na Hané a místní Cholina.  

Hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat, došlo k celkovému rozšíření na plochu zhruba 5x8 metrů. Požár od udírny se po chvíli rozšířil na přístavek - kůlnu, hasiči v následujícím čase dohasili drobná ohniska a po zhruba hodině požářiště předali s poučením majitelům.

Na masu si už asi nepochutnají, udírny shořely hned dvě po sobě

Požár napáchal škody v částce 30 tisíc korun, včasný zásah hasičů však uchránil hodnoty v částce 400 tisíc. Během zahoření i likvidace nedošlo k žadnému zranění. Příčina vzniku požáru byla přiřčena vznícení mastnoty a následný přechod přes dvířka na dřevěné konstrukce.

(pšt, hasicskelisty, cz, foto: HZS Olomouckého kraje)