Na okraji Kosovy Hory se střetl vlak s dodávkou, řidička utrpěla zranění

Vlak jel naštěstí velmi pomalu

Operační středisko středočeských hasičů dostalo informaci o dopravní nehodě na železničním přejezdu v Kosově Hoře na Příbramsku. 

Ke střetu motorového vozu s dodávkovým automobilem naštěstí došlo při velmi nízké rychlosti vlaku, který byl jen několik desítek metrů od železniční stanice.

Dodávka tak byla odhozena mimo koleje těsně vedle přejezdu.

Zraněná řidička dodávky byla ošetřena posádkou přivolané zdravotnické záchranné služby a následně odvezena do nemocnice, z cestujících ve vlaku nebyl zraněn nikdo, bez újmy na zdraví vyvázl i strojvedoucí.

Osobní vlak se v Prostějově střetl s automobilem, řidič bez zranění nevyvázl

Událost si pak převzala jednotka Hasičské záchranné služby SŽDC Praha. Zda řidička vjela na přejezd chráněný výstražným křížem z nepozornosti nebo vlivem mikrospánku, zjišťuje policie spolu s drážními inspektory.

Přítomnost alkoholu vyloučila dechová zkouška.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)