![[ title]](https://www.hasicskelisty.sportovnilisty.cz/img/_antialias__antialias_5a814fb2-20e2-452d-8e03-e2c626f659df_247297f52f944ba746edb2cc2155c20b_d8930f7d432cc1535e8fce7a8aed3259.jpg)
Ve čtvrtek, krátce po třetí hodině ranní, vyrazily čtyři jednotky hasičů k hlášenému požáru unimobuňky do obce Provodov na Zlínsku. Už při příjezdu prvních jednotek bylo zřejmé, že jde o mimořádně vážnou událost. Celý objekt byl zachvácen plameny a oheň se rychle šířil.
Hasiči okamžitě zahájili hasební práce a během krátké doby se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Nad místem však stále visela nejistota, zda se uvnitř hořící buňky nemůže nacházet osoba. Tato obava se bohužel během zásahu potvrdila. Uvnitř objektu bylo nalezeno tělo člověka bez známek života.
Po tragickém nálezu pokračovali hasiči v dohašování a důkladné kontrole požářiště, mimo jiné za pomoci termokamery, aby vyloučili skrytá ohniska požáru. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, později také krajský vyšetřovatel hasičského záchranného sboru. Společně s Policií ČR bylo zahájeno vyšetřování, jehož cílem je objasnit příčinu vzniku požáru a okolnosti celé tragické události.
Výše vzniklé škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Událost zůstává nadále ve společném šetření HZS Zlínského kraje a Policie ČR.
Zasahující jednotky: CHS Zlín, HS Luhačovice, JSDHO Provodov, JSDHO Březůvky
Informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.





Email
Tisk





