Po vážné nehodě skončilo auto v potoce


V nočních hodinách v neděli 5. dubna 2026 zasahovali hasiči v katastru obce Staré Těchanovice u dopravní nehody automobilu, který skončil mimo komunikaci. 

Operační středisko hasičů přijalo oznámení o události ve 2:15 hod. Na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Vítkov spolu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Vítkova.
Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že vozidlo prorazilo zábradlí mostku a následně skončilo pod ním v korytě potoka. Ve vozidle cestovaly tři osoby, které se v době příjezdu jednotek již nacházely mimo havarovaný automobil. Všechny osoby byly předány do péče zdravotnické záchranné služby, přičemž jedna z nich byla transportována do nemocnice letecky, dvě osoby byly převezeny sanitními vozidly.


U vozidla nebyl zjištěn únik provozních kapalin, hasiči přesto provedli preventivní opatření a instalovali sorpční hady. Velitel zásahu si na místo vyžádal vyprošťovací automobil ze stanice Ostrava-Zábřeh, pomocí kterého bylo havarované vozidlo vytaženo zpět na komunikaci.
Po dobu záchranných a vyprošťovacích prací byla komunikace v místě události uzavřena. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření Policie České republiky.


Informovala por. Ing. Petra Lukášová, tisková mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs msk)