![[ title]](https://www.hasicskelisty.sportovnilisty.cz/img/_antialias__antialias_4cbf1de2-ff8a-49ba-ae6b-0da1f0b3e478_8e5837c9d43578329f963b8dbbc92e48_50b495bd672c5b3d2ecbeafbac1fb359.jpg)
V pátek ráno se stala tragická dopravní nehoda na rakouské dálnici A5 asi 4 kilometry od českých hranic ve směru na Vídeň. Na místě se srazil autobusu, nákladní vůz a dodávka. Nehoda si vyžádala jeden život a větší počet zraněných osob. Dálnice byla uzavřena.
K události vyjely i čtyři jihomoravské hasičské jednotky. Některé bylo možné cestou odvolat a nebyly na místě potřeba. U nehody tak nakonec zasahovala profesionální jednotka z Mikulova a územní řídící důstojník.
Čeští hasiči zasahovali u nehody přibližně hodinu a pomáhali rakouským kolegům s vyproštěním dvou osob.
Na místě spolupracovali i se ZZS JMK, V letošním roce se jedná o druhé nasazení českýchh hasičů u nehody v Rakousku.
Informoval Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje