Zásah v hořícím hotelu si vyzkoušeli hasiči v Peci pod Sněžkou

[ title]
Hotel je specifickou výškovou budovou

V důsledku zkratu elektroinstalace začne hořet v hotelovém pokoji, požár se šíří do koupelny a dále na chodbu v 8. nadzemním podlaží. Takový byl námět taktického cvičení, které připravili trutnovští profesionální hasiči 16. května v Peci pod Sněžkou.  

Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou byl dějištěm taktického cvičení jednotek požární ochrany z Trutnovska. Účelem cvičení bylo prověřit personál a zúčastněné jednotky ve schopnosti reagovat a zdolávat požár v objektu hotelu.

Hotel je specifickou výškovou budovou s téměř 44 metry. V průběhu cvičení provedly jednotky simulovaný zásah v objektu hotelu, vyhlášení poplachu a evakuaci zajistili zaměstnanci hotelu.

Cvičná záchrana osob z šachtové pece ve středočeské vápence Tmaň

Hasiči si museli poradit i se záchranou dvou osob z chodby za pomocí vyváděcích masek a jedna osoba byla také zachráněna za využití výškové techniky. Až k 8. nadzemnímu podlaží vyjeli hasiči s automobilovým žebříkem se záchrannou výškou 30 metrů.

S výškou budovy přes 40 metrů si pak poradila také automobilová plošina AP 54 Bronto , která dojela na místo z centrální stanice v Hradci Králové.  

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)