Ve Zlíně budou mít novou budovu, zlepší zázemí pro profesionální hasiče

[ title]
Důvodem stavby je kapacitně a technologicky nevyhovující stávající budova

Ve Zlíně položili za účasti řady významných hostů základní kámen pro stavbu nové čtyřpodlažní budovy včetně podzemního podlaží pro garáže a rekonstrukci stávající budovy krajského ředitelství.

V loňském roce na něj byla získána dotace z programu EU IROP ve výši 133 miliónů korun. Předpokládaná výše nákladů na celou realizaci stavby se vyšplhala na 148 miliónů korun.

Nová stanice vyroste za stávající budovou ve Zlíně v místní části Příluky. Budova poskytne především výjezdovým hasičům, kteří jezdí na místa mimořádných událostí, moderní zázemí, včetně jídelny, posilovny, odpočívací místnosti, velké garáže pro parkování prvovýjezdových vozidel i dalších místností pro skladování techniky.

Taktéž zde bude vyhrazena místnost pro jednání krizového štábu. Veškeré práce se budou po dobu dvou let provádět za plného provozu, proto musí být vše zkoordinované tak, aby nebyl ohrožen a omezen chod stávající stanice.

Nerodí se jen děti, ale i nová stanice. V Železné Rudě se z ní už hasiči radují

Důvodem stavby nové budovy je kapacitně a technologicky nevyhovující stávající budova, kde se nyní nachází krajské ředitelství a zároveň i stanice zlínských profesionálních hasičů.

Nová budova se stavebně propojí se stávajícím objektem, který následně bude zrekonstruován a uvolněné prostory budou přestavěny na kanceláře, sklady a zázemí pro zaměstnance krajského ředitelství. Tato následná rekonstrukce bude hrazena ze státního rozpočtu a je odhadnuta na 15 miliónů korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)