Ve Velkém Poříčí se začal stavět unikátní lezecký polygon. Poslouží i dobrovolným hasičům

[ title]
Základní kámen je už položen

Stavba lezeckého polygonu pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou může začít. Na základní kámen stavby v rámci modernizace Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí poklepali dnes zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, zhotovitele i projektanta.

Vzdělávací a výcvikové středisko projde v následujícím roce rekonstrukcí za téměř 54 milionů korun včetně DPH. Slavnostní zahájení stavby nového lezeckého polygonu se uskutečnilo v areálu hasičské stanice ve Velkém Poříčí, kde má nový objekt vyrůst.

Hasiči - lezci z celé republiky pozor! Těšte se na nový lezecký polygon!

„Právě jsme zahájili stavbu moderního výcvikového střediska, které bude svého druhu v republice ojedinělé. Novým polygonem docílíme toho, že se zde budou moci vzdělávat nejen příslušníci HZS ČR, ale také dobrovolní hasiči a zástupci dalších složek IZS. Kapacita střediska se totiž zvýší ze současných asi 140 vyškolených osob ročně až na 500 osob,“ řekl ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl.

Nový lezecký polygon vyroste v bezprostřední blízkosti náchodské hasičské stanice se sídlem ve Velkém Poříčí. Objekt bude součástí stávajícího výcvikového zařízení.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)