Nové za staré. Hasiči ve Staré Boleslavi dostali zásahové vozidlo

[ title]
Místa pro tři osoby

Hasiči na stanici HZS Stará Boleslav převzali nový rychlý zásahový automobil (RZA). Což je vozidlo, které je vybavené pro rychlý zásah a je menší než standardní hasičské automobily.

Díky tomu je i rychlejší a například u zásahů při dopravních nehodách na dálnicích je jeho výhoda v tom, že se snadněji dostane na místo při průjezdu kolonou. Podle statistik staroboleslavská stanice zasahuje ročně v průměru u 668 událostí, z toho 30 procent tvoří právě dopravní nehody.

Automobil je také vybaven nádržemi na vodu a pěnidlo, takže vyjíždí i k požárům vozidel. Ve Staré Boleslavi nový RZA nahradil svého předchůdce, který na podvozku Opel Campo už nesplňoval požadavky na stále náročnější zásahy.Automobil na podvozku Volkswagen Transporter s benzínovým motorem o výkonu 150 kW a sedmistupňovou automatickou převodovkou dosahuje maximální rychlosti 198 km/h, takže je schopný dostat se k události mnohem rychleji, což vede i k dřívějšímu zahájení pomoci.

Hasiči z Pražského hradu zařadili do služby nový automobilový žebřík

Vozidlo je oproti svému předchůdci třímístné, což je přínos právě pro rychlý zásah, protože předchozí RZA byl pouze dvoumístný.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)