Jihočeští strojníci zdokonalovali v Boleticích své řidičské umění (VIDEO)

[ title]
Zdokonalovací jízdy budou pokračovat

Již druhým rokem využil HZS Jihočeského kraje možnost zorganizovat ve vojenském újezdu Boletice zdokonalovací jízdy pro řidiče hasičských zásahových vozů.  

Obtížný terén vojenského výcvikového prostoru si ve dnech 15. – 17. dubna vyzkoušely přibližně čtyři desítky hasičů zařazených na pozici výjezdových hasičů-strojníků nebo také techniků strojní služby sloužících na denní směně.

Každý den se do tréninku jízdy pustily dvě cisternové automobilové stříkačky CAS 20-M3LP – Camiva, dvě cisterny CAS 32-S3R – Tatra 815 a nákladní automobil NA S3R – T815-7, tzv. evakuační Tatra. Hasiči projížděli okruh v náročném členitém terénu tak, aby se postupně během dne vystřídali na všech třech typech aut.Složité terénní podmínky umožňovaly hasičům projet si například nebezpečné stoupání a klesání, brod či nestabilní bahnitý terén. Jihočeští řidiči hasičských zásahových vozidel s právem přednostní jízdy svoji práci zvládají skvěle. Ovládají své vozy, bezpečně dovezou na místa zásahů jak své kolegy, tak nutný materiál.

Extra:Pomocník hasičů dostavá i pěkně zabrat. Tatrovka ale vydrží hodně (VIDEO)

Ale možnost každého takovéhoto výcviku je pro všechny vždycky přínosem. Zdokonalí se ve zvládání krizových situací při řízení, vyzkouší si jízdu za zhoršených podmínek. Zdokonalovací jízdy budou ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice pokračovat i v následujících letech.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)