"Dobráci" z Rožmitálu pod Třemšínem se radují, dostali cisternu (VIDEO)

[ title]
Přijel i předseda Poslanecké sněmovny


V úterý 10. října v odpoledních hodinách se v areálu zbrojnice SDH Rožmitál pod Třemšínem uskutečnila slavnost, na které jednotka převzala od příbramských profesionálních hasičů do dalšího užívání zásahovou techniku – CAS 24 Mercedes-Benz Atego. 

Starostovi města Rožmitálu pod Třemšínem Josefu Vondráškovi vozidlo předal ředitel územního odboru Příbram Tomáš Horvát. Slavnostního předání se zúčastnili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček, Ing. Luboš Navrátil za krajský úřad Středočeského kraje a další významní hosté.Cisternová automobilová stříkačka sloužila příbramským profesionálním hasičům více než deset let a má za sebou přes pět tisíc výjezdů. Do nedávné doby byla ještě zařazena jako vozidlo na prvním výjezdu.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Rožmitál pod Třemšínem je od roku 1999 jednotkou kategorie JPO II s předurčeností na dopravní nehody.

Důvod k radosti. Středočeští profesionální hasiči převzali pět nových cisteren

V letošním roce už mají za sebou rožmitálští hasiči přes padesát zásahů, z čehož asi polovinu tvoří dopravní nehody. Nově převzatá technika tak bude pro jednotku vítaným pomocníkem, který dokáže posloužit ještě dlouhou řadu let pro záchranu životů a zdraví obyvatel Příbramska.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)