Zlatou medaili za výkon na pražském maratonu opět získal hasič z Chrudimi

Vítěz Martin Trojan se připravoval půl roku

V těchto dnech se Martin Trojan zúčastnil slavnostního galavečera v hotelu Hilton v Praze, kde převzal cenu za účast v náročném maratonu, který se běžel 8. května v Praze.

Tak jako každý rok, tak i letos si Martin Trojan převzal zlatou medaili na galavečeru Run Czech, v kategorii "Bezpečnostní a záchranné složky.”

Profesionální hasič Martin Trojan z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim se o 8. května účastnil závodu nazvaného Volkswagen Maratón Praha. Tento závod patří mezi nejkrásnější maratónské tratě na světě.

Celkem se závodu účastnilo 10 600 závodníků. Martin Trojan se na tento závod připravoval půl roku. Se startovním číslem 632 běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrován v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek, kterou vyhrál a získal tak první místo!

Hasicskelisty.cz: Jarní běh Kunratickým lesem prověřil fyzičku mnohých hasičů

Martin Trojan doběhl v nádherném čase 2:46:23 hodin a skončil v celkovém pořadí na 55. místě. V celosvětovém maratonu skončil jako dvaadvacátý Čech.

(pšt, hasicskelisty.cz: zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)