Vítězem závodu na Velký Javorník opět Milan Smatana z Jeseníku

Závodila i jediná žena

Milan Smatana z HZS Olomouckého kraje, územní odbor Jeseník, se stal v pátek 14. října absolutním vítězem extrémního běžeckého závodu „TOTMAN“, který vedl z Frenštátu pod Radhoštěm - zdola od skokanských můstků - až na vrchol Velkého Javorníku (918 m.n.m.).

Ve druhém ročníku na této trati doběhlo všech 19 borců a také 1 borkyně z řad hasičů. Všichni se vešli se do 42 minut. Loňský premiérový ročník této tratě ovládl také Milan Smatana. Letos se ještě zlepšil - téměř o půlminuty (na 27:20 z loňských 27:43 minuty).

Trať začala jako loni po strmých schodech kolem skokanských můstků v Areálu Jiřího Rašky, pak často pokračovala prudce nahoru po křivolakých lesních cestách.

Měřila zhruba 4,5 km a celkové převýšení přesáhlo půl kilometru (!!!) - přesně 503 metrů. Proto závod dostal právem název „TOTMAN“ (totálně mrtvý a nepoužitelný hasič). Na vítězi a dalších běžcích to však při doběhu do cíle téměř nebylo znát.

Ve věkové kategorii A do 40 let zvítězil Martin Tuharský (HZS Moravskoslezského kraje, stanice Český Těšín) časem 28:57 minuty, celkově byl druhý. Milan Smatana samozřejmě zvítězil i ve své věkové kategorii B nad 40 let.

Hasicskelisty.cz: Soutěže HZS ČR v lezení na obtížnost vyhrál závodník HZS Olomouckého kraje

Jediná žena na trati – Denisa Izvorská z SDH Metylovice – doběhla sice jako nepatrně poslední, ale kvalitním časem 41:20 minuty. Závodu se zúčastnili hasiči jak z profesionálních, tak i dobrovolných sborů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)