Vítězem vodní záchranářské Slezské Harty 2017 se stali hasiči z Bruntálu

[ title]
Dorazilo celkem 22 týmů z celé republiky

Tým z Bruntálu se stal vítězem prestižní soutěže ve vodním záchranářství složek IZS, která se konala ve středu 14.6.2017 na vodní nádrži Slezská Harta.

Stříbrní skončili jejich kolegové z Karviné. Loňský vítěz 18. ročníku - policisté ČR ze speciální pořádkové jednotky (SPJ) z Frýdku-Místku - skončil letos třetí. Na náročnou vodní trať se vydalo celkem 22 týmů z celé ČR.

Scénář soutěže byl před jubilejním dvacátým ročníkem (v roce 2018) lehce upraven. Týmy i tak musely doplavat ke svému člunu, plnily ve stanu dva úkoly předlékařské první pomoci, kdy mimo další jiné disciplíny zachraňovaly jednoho tonoucího z vody, Krom toho týmy musely opět prokázat dobrou techniku pří jízdě v motorovém člunu (slalom, couvání do garáže) a ukázat znalosti z lezecké techniky.

Bez nároku na odpočinek! Středočeští hasiči vyhráli extrémní soutěž

Do cíle čtyřčlenný tým dopádloval na raftu a donesl ho na souš až do prostoru cíle. Soutěž vznikla jako reakce na ničivé povodně v roce 1997.

Po povodních v roce 2002 získala soutěž od generálního ředitelství HZS ČR kredit neoficiálního Mistrovství republiky posádek HZS ČR ve vodním záchranářství, což jen podtrhlo úroveň této soutěže.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MsK)