Ve čtyřicátém ročníku soutěže O Pohár Vysočiny zvítězili hasiči z Třebíče

Vítězové předváděli skvělé výkony

Za účasti řady významných hostů odstartoval ve středu na atletickém stadionu v Třebíči 40. ročník soutěže O Pohár Vysočiny. Do soutěžního klání se na jubilejním ročníku zapojilo jedenáct soutěžních družstev z Kraje Vysočina, Pardubického, Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Soutěžící poměřili své síly ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, v běhu na 100m s překážkami, ve štafetách a v královské disciplíně požárního sportu, v požárním útoku. Ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže obsadili všechny medailové příčky třebíčští soutěžící.

Nejlepší výkon mezi 62 soutěžícími  podal Pavel Hnízdil v čase 14,26 sec. Stříbro získal Martin Stuchlík, který výstup zvládl v čase 14,48 sec a bronz si s časem 14,80 sec odnesl Vojtěch Fila.
Třebíčským sportovcům se dařilo i v běhu na 100m s překážkami.

V čase 16,60 sec trať nejrychleji uběhl Martin Stuchlík. Stříbro vybojoval s časem 16,97 sec Pavel Hnízdil a bronz putoval na územní odbor Blansko, pro který jej získal v čase 17,30 sec Jiří Škaroupka.

Výsledky dvojboje tak byly téměř jasné. Opět všechny tři medailové příčky obsadili třebíčští soutěžící. Na prvním místě skončil Marin Stuchlík, na místě druhém Pavel Hnízdil a třetí místo obsadil Lukáš Hons.

Hasicskelisty.cz: V Třebíči se bude konat již čtyřicátý ročník soutěže O Pohár Vysočiny

I v požárním útoku se nejlépe dařilo třebíčským hasičům. Požární útok  zvládli v krásném  čase 23.33 sec. Druhé místo obsadili soutěžící  z Jindřichova Hradce a třetí místo vybojovali soutěžící z Jihlavy.

Suverénně nejlepší sportovní výkon na celé soutěži tedy předvedlo soutěžní družstvo Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, územního odboru Třebíč a zcela zaslouženě tak vybojovalo putovní pohár.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Kraje Vysočina)