Profesionální hasič zářil mezi triatlonisty v německém Rothu

Lukáš Krpec zvítězil ve své věkové kategorii

Sedmatřicetiletý profesionální hasič z Moravskoslezského kraje Lukáš Krpec  po dvou letech příjemně překvapil v německém Rothu na prestižním závodě 3500 profesionálních a amatérských triatlonistů z celého světa.

V závodě dlouhého triatlonu Challenge Roth zvítězil v minulých dnech ve své věkové kategorii 35 až 40 let a v celkovém pořadí obsadil 18. příčku. Ve speciální kategorii MS hasičů jednoznačně zvítězil s náskokem 5 minut před španělským triatlonistou.

Již před dvěma lety zde Lukáš skončil v závodě na 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu celkově 17., také tehdy vyhrál svou věkovou kategorii 35 až 40 let a na MS hasičů skončil vlastním „omylem“ těsně druhý.

Lukáš pochází z obce Tichá na Novojičínsku, sedm let je příslušníkem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), z toho zhruba šest let sloužil na stanici v Novém Jičíně, od loňského února na stanici HZS MSK ve Frýdku-Místku, směna B.

Hasicskelisty.cz: Světoví borci v požárním sportu se v srpnu sjedou na mistrovství do Ostravy

V Rothu závodilo celkem 32 triatlonistů z ČR, z toho dva profesionální hasiči. Pavel Král z Jindřichova Hradce byl mezi hasici 15., ve své věkové kategorii 85. a celkově 395.

(pšt, hasicskelisty.cz: zdroj a foto: HZS MSK)