Na MČR v požárním sportu zabodoval Jakub Paulíček, stal se vicemistrem republiky

Bojovali i dobrovolní hasiči

Ve dnech 24. – 25. srpna 2018 se v Liberci uskutečnilo Mistrovství ČR v požárním sportu 2018. Celorepubliková soutěž se uskutečnila na atletickém a fotbalovém stadionu SportParku Liberec.

V sobotu v dopoledních hodinách se představila kategorie SDH muži v běhu na 100 m s překážkami. Současně s nimi na protější straně stadionu o cenné kovy bojovaly ženy SDH. Po nich následovali muži HZS ČR. Vyhlášením výsledků dopolední soutěže byla ukončena část soutěží jednotlivců.

O titul absolutního mistra ČR se utkali profesionální a dobrovolní hasiči. Absolutním mistrem ČR v běhu na 100 m s překážkami se stal Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, čas 15,02 s, titul vicemistr si odnáší Jakub Paulíček z HZS Pardubického kraje a titul II. vicemistr vybojoval Martin Lidmila z HZS Královéhradeckého kraje.

Jihočeští hasiči jsou připraveni na mistrovství HZS ČR v požárním sportu

Nejnižší součet časů z výstupu do 4. podlaží cvičné věže a běhu na 100 m s překážkami určil vítěze ve dvojboji. Tím se stal Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, součet času 29,31 s, druhé místo také pro HZS Moravskoslezského kraje získal Karel Ryl, součet času 30,53 s a bronz vybojoval Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje, čas 30,65 s.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)