Na lezecké stěně ve Velkém Poříčí se soutěžilo o titul mistra HZS ČR

[ title]
Absolutním vítězem se stal Ondřej Ďoubal

Mistrovství HZS České republiky v lezení na obtížnost na umělé stěně hostil v těchto dnech polygon Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí, které spadá pod HZS Královéhradeckého kraje.  

Síla, vytrvalost, a v neposlední řadě i odvaha, to vše a mnohem víc musí hasiči dokazovat nejen při záchraně osob z výšky v reálných podmínkách. Což bylo také k vidění u závodníků, kteří se na lezecké stěně poprali s náročnými trasami o titul mistra HZS ČR v lezení na obtížnost.

Extra: Polygon jako zkouška odvahy i fyzické kondice. Fakt makačka! (VIDEO)

Necelá třicítka závodníků prošla nejprve v základní části třemi lezeckými cestami, odkud se jich dvanáct kvalifikovalo do semifinále. Ze semifinále postoupilo šest nejlepších borců do finálového klání, kde museli absolvovat trasu v obtížnosti 8A. Finále pak rozhodlo o tom nejlepším.

Jako jediný totiž vylezl celou cestu pouze Ondřej Ďoubal (HZS Liberec) a právem si tak vybojoval titul mistra HZS ČR. Stříbrnou příčku vybojoval domácí Petr Urbanovský (HZS Královéhradeckého kraje, UPO Velké Poříčí) a pro třetí místo si dolezl Jaroslav Petečel (HZS hl. m. Prahy).

Jako doplňková disciplína byla vyhlášena soutěž ve spárovém lezení, ve kterém zvítězil Tomáš Jindra (HZS hl. m. Prahy).

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)