Mistrovství světa v Ostravě: Češi získali celkem šestnáct medailí!

Borce zdobí dvě zlaté, sedm stříbrných a stejně tolik bronzových

Poslední disciplína mistrovství světa v požárním sportu, které od středy 17. srpna hostila Ostrava, rozhodovala nejen o mistrovských titulech v požárním útoku, ale byla i významným faktorem, který rozhodoval o celkovém pořadí zúčastněných týmů.

Medaile za umístění na stupních vítězů v soutěži družstev se na Městském stadionu v Ostravě rozdávaly v rámci slavnostního zakončení celého šampionátu. Ani v hodnocení družstev nevyšla česká výprava medailově naprázdno.

Čeští muži brali ve velmi vyrovnaném souboji nakonec třetí místo. O to až do poslední chvíle bojovali s družstvem Ruska.

Stříbrnou medaili si z Ostravy odváží tým Ukrajiny a mistry světa se stali Bělorusové. Bronzové medaile získal také tým žen z České republiky. Ten nestačil pouze na stříbrné Bělorusky a na mistryně světa z Ruska.

Třetí bronz z týmové soutěže pro české barvy vybojovaly dorostenky. Pořadí na stupních vítězů v této kategorii kopírovalo pořadí mezi ženami. Stříbro tedy putuje do Běloruska a zlato do Ruska.

Nejlepšího hodnocení v pořadí družstev dosáhli čeští dorostenci, kteří jako jediní získali pro české barvy mistrovské tituly - Daniel Klvaňa ve výstupu na cvičnou věž a dorostenci ve štafetě na 4x100 m s překážkami.

Hasicskelisty.cz: Zlato a dva bronzy pro ČR! Hasiči zahájili Mistrovství světa v požárním sportu

Celkově se čeští dorostenci umístili na stříbrné příčce. Nestačili pouze na Bělorusy, bronzový tým dorostenců pochází z Ruska.

Čeští reprezentanti tak zakončili domácí mistrovství světa v Ostravě ziskem celkem 16 medailí – 2 zlaté, 7 stříbrných a 7 bronzových.

(pšt, hasicskelisty.cz. zdroj a foto: Daniela Markupová)