David Dopirák z Plzeňska ovládl memoriál, přijelo více než 70 závodníků

Závod je určen pro sportovce nejen z řad profesionálních hasičů

Přesně do roka a do dne se včera v Českých Budějovicích konal další ze závodů „Českého poháru ve dvojboji“. Závod, který se koná jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, ovládnul David Dopirák z HZS Plzeňského kraje.

Závod je určen pro sportovce nejen z řad profesionálních hasičů HZS České republiky. Do Českých Budějovic dnes přijelo více než sedm desítek závodníků.

Z toho dva sportovci reprezentující sbory dobrovolných hasičů, kteří na stadionu Sportovního klubu policie Jihočeského kraje celý den bojovali v běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku.

Součtem časů z disciplíny běh na 100 metrů s překážkami (16,40 s) a výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku (14,51 s) se vítězem celkového dvojboje stal plzeňský David Dopirák.

Druhý skončil Václav Divoš z HZS Královehradeckého kraje s celkovým časem 30,91 s a pohár pro třetí místo si opět do Plzně odvezl Milan Netrval za čas 31,08 s.

V dešti začal v Ostravě dvoudenní akademický šampionát v požárním sportu

Mezi závodníky nad 35 let byl nejlepší Hons Lukáš z HZS Kraje Vysočina s časem 32,92 s. Zcela jistě stojí za zmínku, že jeho čas byl 14. nejlepší v hlavní kategorii závodníků pod 35 let.

Nejlepšími z jihočeských hasičů byl ve dvojboji na 13. místě Ivan Pěnča z územního odboru Strakonice s časem 32,91 s.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)