Nečekané drama v pardubickém divadle, hasič zachránil divačce život

[ title]
Obecenstvo ocenilo zásah potleskem

"Uprostřed představení jsem viděl, jak žena přede mnou nestandardně dýchá a zívá. Snažil jsem se ženu zkontrolovat, ale mezi sedačkami na balkóně to moc dobře nešlo,“ popisuje záchranu života ve Východočeském divadle Pardubice profesionální hasič pprap. František Lokaj ze stanice Pardubice.

Ve svém volném čase šel se svou přítelkyní na divadelní představení. „Když jsem viděl, že mezi sedačkami opravdu ženu nezachráním, snažil jsem se ji spolu s několika diváky dostat na chodbu,“ říká František Lokaj, který ani ve vteřině nezaváhal a okamžitě ženu začal křísit.

Nebyl na to sám, jeho přítelkyně je zdravotní sestra. „Požádal jsem z hlediště divadla o přivolání zdravotnické záchranné služby a o defibrilátor. Ten mi okamžitě poskytli herci.“

Poděkování za záchranu života. Hrdina dostal od svých šéfů hodinky

Hasič František ženu položil, zvedl jí nohy, lehce ji poplácal po tváří a naštěstí se žena brzy probrala. Nemusela se zahajovat resuscitace, a to už na místě byla posádka záchranné služby.

Ženu si zdravotníci převzali do své péče a divadelní představení mohlo pokračovat. Za záchranu ženy i okamžitý a bezchybný zásah celé divadlo hasiči poděkovalo potleskem.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)