Z hasičárny do bývalé kotelny. Hasiči v Jaroměři čekají na nový objekt

[ title]
Stěhování do nového v roce 2020

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionální hasiči ještě na staré stanici v ulici Na Valech, ale nocovali už v provizorních prostorech, kde se budou postupně zabydlovat.

Stěhování vybavení zabere hasičům více dní, ale během včerejšku přemístili příslušníci většinu věcí, včetně zásahové techniky. Ta tak bude k zásahům vyjíždět od 13. března z nového stanoviště.Stará budova stanice bude na jaře zdemolována a místo ní vyroste zbrusu nová. Po dobu výstavby bude výjezdové stanoviště hasičů přesunuto o 1700 metrů blíž směrem k Hradci Králové do Hradecké ulice, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny.

Na papíře je to už tutovka. V Přerově se bude stavět nová hasičská stanice

Na dočasnou změnu si musí zvyknout nejenom hasiči, ale také místní obyvatelé a řidiči. Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 81,4 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun.

Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu a měl by být dokončen nejdéle do konce roku 2020.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)