Velké oslavy ke stému výročí vzniku republiky. V Praze se předvedou i hasiči

[ title]
Bude i slavnostní přísaha nových příslušníků

Také Hasičský záchranný sbor České republiky si letos nejrůznějšími projekty připomíná sto let české státnosti. Hasiči se proto účastní přehlídky ke stému výročí republiky

Vyvrcholením oslav bude ale bezesporu samotný 28. říjen, kdy od 14 hodin proběhne na Evropské třídě velkolepá přehlídka techniky Armády ČR a ostatních bezpečnostních sborů.

Hasiči budou mít v průvodu celkem 27 kusů techniky, která jim běžně pomáhá při jejich práci. Například velitelské automobily Škoda Yeti a Ford Ranger a řada dalších vozidel.
V průvodu dále budou pochodovat profesionální i dobrovolní hasiči. V pochodovém útvaru půjde více než stovka hasičů a neseno bude 31 praporů Hasičského záchranného sboru ČR a dobrovolných hasičů.

V rámci oslav proběhne také slavnostní přísaha a slib příslušníků HZS ČR, Policie ČR a Armády ČR na Hradčanském náměstí dne 27. října 2018 od 11 hodin.
V Novém Jičíně bude plno parády. Rozdají se medaile, bude i slib nováčků

Po skončení přehlídky mohou návštěvníci akce projít Dejvickou ulicí až na Letnou, kde bude vystavena další technika, která sloužila bezpečnostním sborům a ozbrojeným silám v posledních sto letech.

Konkrétně statické ukázky hasičské techniky budou na pražské Letenské pláni k vidění pro veřejnost již od pátku 26. října až do neděle 28. října, a to denně od 8.00 do 18.00 hodin.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: GŘ HZS ČR)