Profesionálním hasičů v Táboře slouží nové výjezdové garáže

[ title]
Postaveno za necelý rok

Na stanici profesionálních hasičů v Táboře proběhlo v techto dnech slavnostní otevření nových výjezdových garáží za účasti významných oobností kraje.

Nové garáže, v nichž bude osm nových stání pro hasičské zásahové vozy, vznikly v areálu, kde sídlí společně jak profesionální sbor, tak Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje.

Stavba probíhala od června roku 2018 do dubna 2019. Za necelý rok tak zde vyrostly nové výjezdové garáže, nad kterými se nachází provozní místnosti související s činností profesionální jednotky.

Stanice v Hodoníně se stavebně rozšířila. Poslouží i dobrákům

Jsou zde i místnosti pro vzdělávání a výuku, pro skladování či nové sociální zázemí. Jakým přínosem je nová přístavba pro jihočeský profesionální sbor, říká jeho ředitel plk. Lubomír Bureš: „Otevření nových prostor je ukázkou výborné spolupráce hasičského záchranného sboru a Jihočeského kraje, kdy společnou investicí vzniká moderní zázemí táborské jednotky a zároveň se otevírají nové možnosti pro působení zdravotnické záchranné služby v tomto areálu. Velmi si této spolupráce vážíme.“

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)