Problém dobrovolných hasičů přetrvává. Nechtějí je uvolňovat z práce

[ title]
Ministerstvo si je toho prý dobře vědomo

Účast dobrovolných hasičů při likvidaci požárů či jiných situací, ohrožujících majetek či životy občanů, je vždy velmi důležitá. To říkají profeionální hasičské sbory napříč republikou.

Jenomže stejný názor nemají někteří zaměstnavatelé, kteří příslušníky dobrovolných hasičů nechtějí uvolňovat z práce. Není proto žádnou výjimkou, že v případě potřeby se v obci nesejde ani minimální počet hasičů potřebných pro výjezd.

Zaměstnavatelé se hájí tím, že v době svižné ekonomiky si nemohou dovolit vzhledem k šibeničním termínům zakázek ztratit jediného člověka byť jen na krátkou dobu. Práci absentovaného dobrovolného hasiče tak musí zastat jiná osoba a to prý může ohrozit výslednou kvalitu produktu.

Jsou ale i zaměstnavatelé, kteří absenci svého zaměstnance v roli dobrovolného hasiče vnímají s pochopením a především jako morální záležitost.

Za Středočechy přijel generál. Problematika hasičů? Doplnit stavy!

Ministerstvo práce a sociálních věcí si je prý dobře vědomo, jak je role dobrovolných hasičů důležitá. "Určitě je zájem, aby se všichni dohodli, jak upravit jejich roli vůči zaměstnavatelům,“ říká Petr Habáň, mluvčí ministerstva k případné změně legislativy.

(pšt, hasicskelisty. cz, foto: archív)