Nejvíc požárů je vždy v prvních třech hodinách Nového roku

[ title]

Statistiky se jen zvětšují

Silvestrovské veselí je již tradičně spojeno s používáním zábavní pyrotechniky. Bohužel každý rok její nechtěné následky zaměstnávají hasiče i zdravotnickou záchrannou službu.

Počet požárů způsobených zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně vzrostl a způsobené škody se pohybují v řádech milionů korun. Nejčastěji hoří trávní porosty, kontejnery s odpady, okrasné keře nebo věci na balkonech. V poslední době dochází i k zapálení odstavených aut a objevují se i případy vyhořelých bytů, do kterých vlétly zapálené světlice.  

Očekávaný příchod nového roku na Plzeňsku? Petardy a rapidní nárůst požárů

Podíváme – li se na počty výjezdů, tak loni od Silvestrovské půlnoci do 3 hodiny ranní zasahovali hasiči u 111 požárů (dlouhodobý denní průměr je 47 požárů). V posledních 5 letech značně narostl v časných ranních hodinách dne 1. 1. počet požárů odpadů umístěných v různých místech objektů, popelnic, kontejnerů, trávních porostů a okrasných keřů.

Škody u uvedených 111 požárů činily 2,3 milionů Kč.V mnoha případech je na vině i nadměrná konzumace alkoholu, která způsobuje, že lidé přestávají být dostatečně ostražití.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: GŘ HZS ČR)