Hasiči a policisté cvičili na dosud neotevřeném úseku dálnice D11

[ title]
Prověřování dopadlo na výbornou

Královéhradečtí záchranáři a policisté si vyzkoušeli spolupráci při řešení simulované dopravní nehody na novém úseku dálnice D11 u Hradce Králové. 

Cvičení se uskutečnilo na osmdesátém sedmém kilometru nového (dosud veřejnosti neotevřeného) úseku dálnice D11 v městské části Hradec Králové – Plačice.

Jednalo se o cvičení v prověřovacím režimu, což znamená, že zasahující síly a prostředky nebyly o cvičení předem informovány a na místo byly povolány jako k jakékoliv jiné „ostré“ události.

Námět cvičení byl následující: na zmíněném úseku dálnice došlo k vážné dopravní nehodě dvou osobních automobilů. V důsledku nehody došlo k poškození a převrácení dvou osobních automobilů. Celkem dvanáct osob utrpělo různě závažná zranění.

Náhodnými svědky byla událost oznámena na krajské operační a informační středisko hasičů a odsud následně na ostatní operační střediska složek integrovaného záchranného systému.

Výcvik hasičů tří zemí v Ostravě vyvrcholil dvěma simulovanými nehodami

Výsledky cvičení byly uspokojivé. Veřejnost se může spolehnout na to, že také na novém úseku dálnice D11, jehož zprovoznění je plánované již na 21. srpna, budou složky IZS i dotčené orgány státní správy a samosprávy na řešení mimořádných událostí připravené a že jejich spolupráce bude efektivní a pomoc účinná.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)