Bomba v Uherskohradišťské nemocnici! Cvičení hasičů i záchranářů

[ title]
Nácvik vzájemné spolupráce

Nejdříve anonym ohlásí uložení výbušniny a pak začne poplach. Přesně jak ve skutečnosti, ale tentokrát naštěstí cvičně. Poplach zburcoval hasiče na Zlánsku, včetně policistů a záchranářů, mířících do Uherskohradišťské nemocnice.

Cílem cvičení bylo vyzkoušet si vzájemnou spolupráci při zásahu v nemocničním prostředí, kdy je nutné evakuovat větší počet osob, z nichž některé jsou navíc upoutány na lůžko. Nemocnice poskytla prázdné prostory novostavby interního pavilonu a využila tak příležitost prověřit evakuační plány a únikové cesty v nové budově, která by měla být zprovozněna na začátku příštího roku.  Služební pes a policisté v rámci cvičení provedli prvotní pyrotechnickou prohlídku. Po nálezu nebezpečného předmětu mohl začít s prací pyrotechnik. Ten nejprve ve speciálním obleku výbušninu prohlédl a následně ji dálkově řízený robot z vestibulu odvezl ven do připraveného speciálního boxu,

Atrakce pro zahraniční turisty: Evakuace desítek lidí z ostravského hotelu

Při samotné evakuaci hasiči spolupracovali s personálem nemocnice a se záchranáři při umísťování evakuovaných pacientů do jiných zdravotnických zařízení či provizorních prostor, včetně zajištění autobusu k přepravě většího množství osob.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)