Zřítily se ze skály. Hasiči zachránili u jihočeského Zářečí dvě ženy

[ title]
Pád z výšky zhruba 20ti metrů

Všechny složky integrovaného záchranného systému byly vyslány do lokality Židova Strouha u Nuzic, kde byl ohlášen pád dvou osob ze skal.  

Když na místo přijela profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou, společně s policisty obvodního oddělení Bechyně zahájila pátrání po osobách s tím, že se jejich hledání přesunulo pod ferratu.

Dobrovolní hasiči obce Bechyně dali v Židově Strouze na vodu člun a pod ferratovou cestu vyrazili po řece. Zraněné osoby, které spadly ze skalnatého svahu z přibližně 15 – 20 metrů, byly nakonec nalezeny v místní části Bechyně – v Zářečí.

Výlet do Pulčínských skal skončil v sanitce. Žena si v terénu zranila nohu

Tam hasiči asistovali lékaři LZS a zdravotníkům ZZS při ošetření dvou žen. Oběma byl nasazen krční límec a byla jim ošetřena povrchová zranění.

Velitel zásahu v době, kdy obě ženy byly nalezeny a byly již v péči zdravotníků, odvolal lezeckou skupinu profesionálních hasičů ze stanice Tábor i dobrovolnou jednotku z Bechyně.

Obě ženy hasiči uložili a zafixovali do vakuových matrací. Obě pak transportovali do sanitky ZZS, která je odvezla k vrtulníku LZS. Obě byly postupně transportovány do nemocnice.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Jihočeského kraje)
Záchrana srnky ze zamrzlého rybníka

Záchrana srnky ze zamrzlého rybníka

23.1.2021 09:00:00

Na pomoc srnce, která měla uvíznout v Újezdském rybníku u části obce Sylvárův Újezd, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hořice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že je srna na zamrzlém rybn...

U nehody se zranili dva lidé

U nehody se zranili dva lidé

23.1.2021 07:00:00

Pátek, 21. ledna 2021 - Dvě jednotky zasahovaly v odpoledních hodinách u dopravní nehody dvou osobních aut v obci Velké Opatovice. Při nehodě se zranili dva lidé. Hasiči je vyprostili přes zadní ...

Sníh a led na střechách budov

Sníh a led na střechách budov

22.1.2021 07:00:00

V zimním období se kumuluje díky srážkám a kolísání teplot okolo bodu mrazu na střechách budov vrstva mokrého sněhu a ledu. Schopnost samotné střechy zadržet a bezpečně odvádět srážkovou vodu a sn...