Žena zkolabovala kvůli velké ztrátě krve. Tísňová linka bleskově zareagovala

[ title]
Ženu hasiči vypátrali ve Štěnovicích

Včera zazvonil na operačním středisku Plzeňského kraje telefon tísňové linky 112 a jediné, co se z něj ozvalo, bylo „Akátová a číslo popisné“. Následovalo hrobové ticho.

Z mapy, která znázornila pouze oblast volání, operátoři tísňové linky usoudili, že by se mělo jednat o ulici ve Štěnovicích. Co se na místě děje, ale nevěděli.

Předali tyto neúplné informace jak Zdravotnické záchranné službě, tak polici, a zároveň na místo události vyslali jednotky HZS Plzeň Slovany a místního SDH.

Hasiči pak v rodinném domě nalezli ženu v kolapsovém stavu vinou ztráty velkého množství krve. Poskytli jí první pomoc na základě pokynů od tísňové linky 155, včetně zaškrcení rány na noze o ženu pečovali, dokud se na místo události nedostavili záchranáři. ZZS.

Ti si paní převzali do své péče a odvezli ji do nemocnice.  U tohoto případu se potvrdilo pravidlo, že nejdůležitější informace, která musí zaznít jako první, je oznámení místa události.

Plzeňská tísňová linka 112 zachránila po telefonu život českému řidiči kamionu

Další podrobnosti o tom, co se na místě děje, jsou sice také podstatné, ale druhořadé. Pokud záchranné složky vědí, kam mají dojet, jsou schopné si poradit s jakoukoliv situací.

Problém by nastal, kdyby operátoři tísňové linky věděli, že na druhém konci telefonu někdo bojuje o život, ale nevěděli přesně kde.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)