Z plynojemu Třineckých železáren unikl vysokopecní plyn

[ title]
Hasiči varovali obyvatelstvo a měřili koncentrace

V úterý 23. listopadu 2021 večer došlo v Třineckých železárnách k úniku vysokopecního plynu z plynojemu na Borku. Událost zaznamenala čidla a byl aktivován havarijní systém.

Na místo bylo vysláno osm jednotek hasičů. Ve spolupráci Policií ČR a Městskou policií Třinec bylo uzavřeno okolí vodojemu v okruhu o průměru přibližně dva kilometry, obyvatelé byli varováni sirénami s varovným signálem “chemická havárie”.

Operační středisko zároveň podle postupů v havarijní kartě informovalo jak představitele města, tak pověřené osoby z přilehlých obchodů či sportovních zařízení. Na blízké železniční trati byla zastavena doprava.

Děravý zásobník.Ve Zbůchu došlo k masivnímu úniku plynu

V průběhu celého zásahu nebyly v zóně ohrožení ani v dalších vytipovaných lokalitách naměřeny nebezpečné koncentrace plynu, lidem nehrozilo nebezpečí.

Okolo dvaadvacáté hodiny byl únik plynu zastaven.

Zasahující hasiči prováděli ještě další hodinu monitoring ovzduší v oblasti, do průzkumu se zapojilo několik samostatných skupin s detektory. Signál sirén informující o ukončení chemické havárie zazněl krátce před půl jedenáctou.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)