Ve Fryštáku na Zlínsku hořela střecha domu, hasiči zachraňovali papoušky

[ title]
Několik opeřenců nepřežilo

Hasiči vyjeli do Fryštáku, místní části Vítová na Zlínsku, k hlášenému požáru střechy rodinného domu.  Po příjezdu hasičů byla kompletně střecha domu celá zasažená požárem.

Ten ohrožoval i budovu v těsné blízkosti zasaženého domu a sousední rodinný dům. Obyvatelé zasaženého domu byli všichni v bezpečí mimo hořící dům a nikdo z nich nebyl zraněn.

V domě však zůstali vzácní papoušci. Jakmile to situace dovolila, hasiči je v pořádku z objektu vynesli. Dramatické chvilky si zažili i další desítky papoušků, nacházející se ve vedlejší budově, ve které došlo k lehkému zakouření. Hasiči zde použili přetlakovou ventilaci, aby kouř rychle dostali mimo budovu a papoušci nebyli ohroženi na životě. Několik opeřenců však nepřežilo.

Moravskoslezští hasiči zachraňovali labuť, kuny i salašnického psa

Při dohašování půdních prostor zde hasiči nalezli dvě propanbutanové láhve. Jedna při požáru explodovala. Druhou hasiči vynesli ven a ochlazovali.

Při požáru byl poškozen sousední rodinný dům. Popraskala okna balkónových dveří a byla poškozena fasáda domu. Vyšetřovatel hasičů škodu vyčíslil na 1.600.000 KČ a výši uchráněných hodnot stanovil na 2.500.000 Kč.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)