V Ostravě hořelo ve výškovém obytném domě, evakuovány dvě desítky lidí

[ title]
Jedna osoba se nadýchala zplodin

Celkem šest hasičských vozidel se včera podílelo na likvidací bytového požáru ve výškovém obytném domě v Ostravě – Zábřehu. Při požáru byla intoxikována jedna osoba a škoda způsobená požárem je předběžně stanovena na 300 tisíc korun.

Na místo události bylo bezprostředně na to vysláno pět hasičských vozidel, včetně 55-ti metrového automobilového žebříku.V osmém patře 11-ti patrového obytného domu došlo k požáru jedné bytové jednotky. Hasičům se krátce po příjezdu a nasazení hasebních prostředků podařilo požár lokalizovat.

Poté hasiči zajistili odvětrání zakouřených prostor a pomocí speciálního vysavače vysávali vodu z bytů zasažených hasební vodou.

Hasicskelisty.cz: Oheň zničil bytový dům v centru Plzně, plameny šlehaly do pětimetrové výšky

Při likvidaci požáru bylo z obytného domu vyvedeno, nebo samovolně opustilo obytný dům, přibližně 20 osob, pro které byl následně přistaven autobus HZS Moravskoslezského kraje. V něm mohly přečkat dobu nezbytně nutnou k likvidaci požáru, po které jim byl umožněn návrat do svých domovů.

V souvislosti s požárem hasiči evidují jednu zraněnou osobu (intoxikace zplodinami hoření). Příčina požáru je v šetření.

(pšt, hasickelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)