V Lokti shořela střecha rodinného domu. Požár nahlásili náhodní svědci

[ title]
Zasahovalo pět jednotek

Střechu a podkroví rodinného domu zničil požár v noci z pondělí na úterý v osadě Údolí, která je součástí města Loket na Sokolovsku. Lidé projíždějící kolem si před devátou hodinou večer všimli plamenů z podkrovního okna, během chvíle už hořela celá střecha.

Přivolaní hasiči požár likvidovali vodními proudy zevnitř budovy i z venku, použili také hašení z výškové techniky. Do jedné hodiny od nahlášení měli hasiči požár pod kontrolou, bylo nutné ale najít a dohasit všechny skrytá ohniska.Zasažená půda byla plná uskladněných věcí, hasiči tak museli vše dostat ven a prolít vodou. Ohněm poškozené schodiště a především podlahy v podkroví komplikovaly pohyb hasičů v dýchací technice v místě požáru. Důkladný průzkum vyloučil, že by uvnitř domu byla v době požáru nějaká osoba, událost je tak bez zranění.

Velký požár v Liberci, velký problém hasičů se k němu dostat

Po uhašení zůstala místní jednotka u požářiště na kontrolu až do ranních hodin, likvidace požáru se tak protáhla do sedmé hodiny ranní. Během úterního dopoledne se na místo vrátili vyšetřovatelé, aby určili příčinu požáru.

Výše škody je v šetření. Dům stojí přímo u silnice z Lokte na Horní Slavkov, kvůli hasičské technice a především kvůli pohybu hasičů kolem místa zásahu byl provoz na silnici po dobu hašení zcela uzavřený.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)