Tohle rozum nebere. Dobrovolný hasič zneužíval tísňovou linku

[ title]
Viník to bude mít hodně drahé

„Dobrý den, přijde mi, že hoří tady v Habartově v kasárnách na Hrádku. Vidím tady strašný kouř.“ Takto začal hovor na tísňovou linku 112 v sobotu 17. února krátce před pátou hodinou odpoledne. Další podobný hovor přijal operátor tísňové linky v neděli 18. února před třetí hodinou odpoledne.

Ani v jenom případě se nic z nahlášeného nepotvrdilo, jednalo se tak o planý poplach se zneužitím tísňové linky a zneužitím jednotky hasičů.

V prvním případě vyjely na nahlášený požár dvě jednotky hasičů, profesionální družstvo ze stanice Sokolov a dobrovolní hasiči z Krajkové. Ani hasiči ani hlídka policie na místě nenašla žádný požár nebo kouř. Telefon na oznamovatele byl náhle nedostupný.

Ve druhém případě k hlášenému požáru v bytovém domě vyjely tři jednotky hasičů, profesionální družstva ze stanic Sokolov a chemické závody Sokolov a také místní dobrovolná jednotka z Habartova.

Na místě hasiči opět nenašli žádné známky hoření či kouře, podle uvedeného jména v domě nikoho takového obyvatelé bytů neznali, telefon opět nedostupný. Znovu se tedy jednalo o planý poplach a zneužití tísňové linky a hasičů.

Pak se případu ujala policie a velmi brzy oznamovatele vypátrala. Bylo zjištěno, že oznamovatel je členem dobrovolných hasičů v Habartově. Velitel okamžitě ukončil jakoukoliv činnost tohoto mladíka v jednotce. Kromě pětitisícové pokuty hasiči budou požadovat i uhrazení nákladů spojených se zásahem.

Žena zkolabovala kvůli velké ztrátě krve. Tísňová linka bleskově zareagovala

Zde je sazba 5600 korun za každou jednotku a hodinu zásahu, tyto náklady tak mohou za uvedené události dosáhnout výše 28 tisíc korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Karlovarského kraje)