Středočeští hasiči zažili skutečný BLACK FRIDAY. Byla i oběť na životě

[ title]
Osobu už nešlo zachránit

Včera zaznamenali hasiči na území Středočeského kraje neobvykle zvýšený počet nejrůznějších požárů, když k nim vyjížděli v jedenácti případech.

Jeden člověk byl v důsledku požáru usmrcen a další se zranil. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 5 milionů korun, hasiči uchránili hodnoty za necelých 11 milionů.  Tragický požár vznikl po 19. hodině poblíž vlakového nádraží ve Vraném nad Vltavou v okrese Praha-západ. Čtyři jednotky hasičů dostaly požár unimobuňky pod kontrolu za necelých dvacet minut a vynesly ven dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Osobu, která se nacházela uvnitř, už nebylo možné zachránit. Příčinu požáru a výši škody šetří vyšetřovatel spolu s Policií ČR.

Nejvyšší škodu způsobil požár v hale na výrobu laminátových konstrukcí a komponentů v obci Otročiněves na Berounsku. Zasahovaly tři jednotky hasičů, zaměstnanci firmy opustili objekt před příjezdem sborů, jeden ze zaměstnanců se však nadýchal zplodin hoření při snaze hasit požár hasicím přístrojem. Hasiči požár za hodinu uhasili. Na vybavení a elektroinstalaci vznikla škoda 4 miliony korun, uchráněn byl majetek za 10 milionů korun. Příčina požáru zůstává v šetření.

Černý pátek v Čermné nad Orlicí. Majitelům hořel rodinný dům

V obci Čistá na Rakovnicku došlo v půl druhé odpoledne k požáru autodílny v důsledku nedbalosti při svařování. Zasahující hasiče ohrožovaly tlakové lahve umístěné uvnitř dílny. I zde se podařilo dostat požár rychle pod kontrolu pomocí jednoho vodního proudu. Na vozidle a vybavení dílny vznikla škoda za přibližně 40 tisíc korun.

Další tři jednotky hasičů likvidovaly necelou hodinu před polednem požár opuštěného rodinného domu obývaného bezdomovci v obci Velké Přítočno na Kladensku. Za dvě a půl hodiny byl požár uhašen. Škoda byla vyčíslena na 700 tisíc korun, i v tomto případě objasňuje příčinu vyšetřovatel ve spolupráci s Policií ČR.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)