Smrt na kolejích. Řidič osobáku na Příbramsku nepřežil střet s vlakem

[ title]
Lékařka už nic nezmohla

Včera vyjely  profesionální jednotky ze stanic HZS Hořovice a HZS Příbram k vážné k nehodě na železničním přejezdu v obci Jince na Příbramsku, kde se podle oznamovatele střetl motorový vlak s osobním autem.  

Zároveň byli o události vyrozuměni drážní hasiči, kteří na místo vyslali jednotku Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty z Plzně.

Nehoda se stala v prostoru železničního přejezdu P551, který je na křížení silnice II/115 s tratí číslo 200 mezi Berounem a Pískem. Po střetu bylo osobní vozidlo odhozeno mimo koleje, kde skončilo převrácené koly vzhůru.

Ve vlaku, který zůstal stát na kolejích dvě stě metrů od přejezdu, cestovalo asi 25 osob. Cestující i strojvedoucí vyvázli z kolize bez zranění. Provoz na jednokolejné trati byl zastaven a dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

U obce Jince se srazil vlak s osobákem, pro zraněného řidiče přiletěl vrtulník

Řidič osobního vozidla zůstal zaklíněn v kabině, odkud ho hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Utrpěl však vážná zranění, kterým podle lékařky na místě podlehl.

Přivolaný vrtulník tak odletěl z místa prázdný. Událost si převzali drážní hasiči a obě jednotky HZS Středočeského kraje se vrátily na své základny.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)