Rychlé stroje. Motorkáři umírají zbytečně, počty obětí neklesají (VIDEO)

[ title]
Věk už nehraje roli

Není týdne, aby se v médiích neobjevila zpráva, že někde zemřel při dopravní nehodě motorkář. O zraněných lehce či těžce ani nemluvě. Jsou to mimo jiné záchranné složky i hasiči, kteří zpravidla k těmto kolizím příjíždějí jako první.

Skýtá se jím ale vždy stejný obraz zkázy. Zničená motorka, zničený život obětí, když zrovna přežijí. Protože není výjimkou, že oběti těchto nehod si nesou následky zranění po zbytek života.Paradoxem toho je, že prvotní dojem láká k úvaze, že na rychlých strojích sedí většinou mládež, zmítaná emocemi, chcete-li nerozumem, umocněný právě rychlou jízdou. Chyba, věk už v podstatě nehraje roli. Hasiči by mohli vyprávět, jak oživovali motorkáře věku kmetského, čili kolem padesátky a nejpočetmější oběti jsou osoby kolem čtyřicítky.

Jen pro zajímavost - každý osmý mrtvý při nehodách je motorkář. Vloni jich na silnicích zemřelo 88, na letošek je, podle policie, taky dobře "zaděláno." Čísla zatím nemá cenu uvádět, za další minutu po přečtení těchto řádek může umřít další. Hasiči proto nabádají motorkáře k opatrnosti a držení rozumu v hrsti.

(pšt, hasicskelisty.cz)