Rychle do Polska, hoří tam přístavek penzionu! Vyjely čtyři jednotky

[ title]
Hořela střecha domu

Při zásahu v rámci přeshraniční spolupráce byly na místě tři jednotky z Královéhradeckého kraje, jedna z Pardubického kraje a osm jednotek z Polska. Událost se obešla bez zranění.  

Informaci o požáru penzionu za českými hranicemi na polské straně nedaleko Niemojówa přijalo včera večer operační středisko v Hradci Králové. Na místě události hořel přístavek penzionu a od něj vzplála i část samotné budovy.

Byla zřízena česká a polská průzkumná skupina a obě budovu penzionu prohledávaly. Požár zachvátil střechu domu. Z objektu byly také vyneseny čtyři tlakové nádoby. Požár se šířil v horní části objektu, ve kterém se ale nikdo nenacházel.

Kolem 23. hodiny se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření. Místo zásahu po české výpomoci pak zůstalo v rukou polských složek, stejně tak jako určení příčiny požáru i výše škody.

Hasiči z Českého Těšína vyprošťovali řidičku havarovaného auta v Polsku

Na místo události vyjeli také čeští i polští policisté a polští energetici. Naposledy vypomáhali polským kolegům hasiči z Královéhradeckého kraje loni v polovině listopadu. Tehdy zasahovali dobrovolní hasiči z Orlického Záhoří a z Deštného v Orlických horách při požáru stodoly u rodinného domu v Lasówce.

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)