První studené lednové pondělí? Na jihu Čech hned několik horkých požárů!

[ title]
Někde škoda nulová, jinde ani náhodou

Profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou vyjela krátce před půl čtvrtou ranní do Hluboké nad Vltavou, části obce Kostelec, k požáru chaty o půdorysu 5 x 5 metrů.

Hasiči zjistili, že uvnitř chatky, částečně zděné, částečně dřevěné, nikdo není. Vynesli ven dvě desetikilové propanbutanové láhve a dva kanystry.

Po úplném dohašení ohně vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na 800 tisíc korun. Hodnota uchráněného majetku činí 200 tisíc a příčina požáru je v šetření.

K dalšímu požáru domu byla českobudějovická profesionální jednotka vyslána do ulice J. Dietricha. Průzkum ukázal, že v neobydleném domě hoří dvě ohniska odpadu. Hasiči místa prolili vodou. Vzniklá škoda je nulová.

Třetí požár v řadě likvidovali  hasiči z českobudějovické i suchovrbenské stanice v Dlouhé ulici v Českých Budějovicích, kde hořela trafostanice. Hasiči vnikli dovnitř násilně a požár již malého rozsahu uhasili. Na místo byla povolána pohotovostní služba firmy E-on. Požár je v šetření.

Na požářišti ve Strážkovicích hasiči našli uhořelou osobu. A psa taky.

Požár řešili také táborští profesionální hasiči, a to v ulici Kpt. Nálepky. Zde byl po půl desáté dopolední ohlášen požár osobního auta značky Ford Focus.

Uhašení požáru hasičům zabralo více než půlhodinu s tím, že požár zničil nejenom Ford, ale zasáhnul i další dvě vedle stojící auta značek Škoda Octavia a VW Golf. Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru zatím nebyly stanoveny.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)