Při požáru v bytovém komplexu hasiči zachránili čtrnáct osob (VIDEO)

[ title]
Domácí mazlíčci pozoronosti hasičů taky neunikli

Pomoc tří jednotek hasičů si ve včerejších nočních hodinách vyžádal požár v bytovém komplexu na ulici Komenského v Olomouci.

Hasiči po příjezdu vstoupili do společných chodeb v dýchací technice, ze vstupních dveří a některých oken se valil hustý černý kouř. Několik skupin ihned zahájilo záchranu osob z bytů, volající osoby z oken upozorňovaly na vstupující štiplavý kouř do jejich domácností.

Naštěstí se situace nijak více nedramatizovala, obyvatelé naslouchali hasičům a provedli dočasná bezpečnostní opatření. Záchrana pomocí vyváděcích masek v dýchací technice proběhla ve velmi krátkém časovém úseku a všechny osoby se včas a nezraněné dostaly do bezpečí.V objektu hořelo v suterénních prostorech, zřejmě taktéž obytné části, ze které se včas do bezpečí dostal muž, který procitnul poté, co byl ohrožen na životě nebezpečnými zplodinami. Nejevil známky zranění, pomoc zdravotníků nevyžadoval, nicméně i tak prošel základní kontrolou na místě zdravotníkem z řad hasičů.

Po důkladném odvětrání a celkové kontrole byl schválen návrat domácích do svých příbytků. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.

V domově pro seniory v Kunčičkách hořelo, 32 osob hasiči zachránili

Výše škody nebyla prozatím přesně vyčíslena, předpoklad je ve staticích korun. Celá událost se obešla bez zranění. Do celkového součtu pomoci patnácti osobám je nutné zmínit také záchranu čtyř zvířecích mazlíčků.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)