Při požáru bytu v pražských Holešovicích došlo k výbuchu. Čtyři hasiči zranění

[ title]
Hasiči zachránili 45 osob

Včera večer vyjeli hasiči k požáru bytu s ozývajícími se výbuchy v ul. U smaltovny v pražských Holešovicích. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o rozvinutý požár bytu a začali se záchranou osob z objektu.

Hašení probíhalo pomocí 2 C proudů a 1 tlakové vody po výškové technice. Následně dostali požár pod kontrolu. Celkem bylo z objektu zachráněno 45 osob, pro které byl zavolán evakuační autobus, který poskytla jednotka SDH Řeporyje.

Přibližně 15 osob bylo předáno záchranářům.. Během zásahu se zranili čtyři hasiči, z toho tři byli předáni do péče ZZS. Velitel zásahu na místo povolal plynárenskou pohotovost a také pyrotechnika Policie ČR, za jehož asistence probíhal následný průzkum objektu.Z důvodu dlouhého trvání a vysokých teplot došlo během zásahu ke střídání hasičů. Během likvidačních prací velitel zásahu povolal statičku, která na místě rozhodla o provedení nejnutnějších prací společně s pyrotechnikem.

Při požáru bytu hasiči zachránili muže pomocí výsuvného žebříku (VIDEO)

Předběžná škoda byla vyšetřovatelem příčin požárů odhadnuta na 1 mil. Kč. Příčina požáru a výbuchu je v šetření a dnes v ranních hodinách proběhne došetření společně s Policií ČR.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Praha)