Požár lisovacího stroje a pěti hektarů strniště na okraji Bílovce

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 4.8.2022 odpoledne v Bílovci, místní části Stará Ves (okres Nový Jičín), u požáru lisovacího stroje na slámu a 5 hektarů strniště po sklizené pšenici. Obešel se bez zranění, škoda na lisovacím stroji byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Za oheň může technická závada na tomto stroji.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek před půl třetí hodinou odpolední, a to nejprve od zemědělce na sousedním poli. Vyjela sem jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bílovec, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Bílovec, Slatina a Tísek.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za necelou půlhodinu, vzápětí velkou část spáleného strniště zaorávala zemědělská technika. Dohašování pole s ochlazováním lisovacího stroje hasičům zabralo další hodinu a půl.


Informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs MSK)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...