Počasí bylo na jihu Čech milosrdné. Bouřky tam zlo nenapáchaly

[ title]
Sílu počasí pocítili nejvíce na Písecku a Strakonicku

Přestože výstraha meteorlogů na silné bouřky platila 1. září i pro Jihočeský kraj, tak se z pohledu hasičů úplně nenaplnila. Jednotky tak vyjely v průběhu nedělního odpoledne k "pouhým" 13 zásahům.  

Pásmo bouřek se Jihočeského kraje dotklo pouze okrajově. Silný vítr, déšť a bouřky pocítili především obyvatelé severní části kraje, nejvíce na okresech Písek a Strakonice.

Jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči byli od přibližně 15. hodiny povoláni ke 13 událostem spojených s odklízením následků bouřky. Nejvíce zasaženo bylo Strakonicko, kde hasiči odklízeli spadané stromy v obcích Řepice, Slaník, Smiradice a Chlum.V Doubravici pomohli s provizorní opravou plechové střechy, kudy zatekla voda do bytu, v Přešťovících odčerpali vodu z jednoho zatopeného sklepa a ve Střelských Hošticích byla svolána místní dobrovolná jednotka k odklizení naplaveného bahna.

Kapalo až moc. Silný déšť zaměstnal hasiče nejen na Orlickoústecku

Spadané stromy rozřezávali a odklízeli hasiči také na Jindřichohradecku v obci Horní Pole, na Táborsku v Boratkově a na Písecku ve Vlksicích, Draheničkách a také v Milevsku v ulicích Pod Farou a Sokolovská.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)