Pardubicko: Mlha a zrádné náledí, jedna nehoda za druhou

[ title]
Šest osobáků v sobě

Mlha a náledí komplikovaly včera ráno dopravu v Pardubickém kraji. Hasiči zasahovali u několika dopravních nehod. Například v 7.22 hodin vyslalo operační středisko jednotku hasičů do Ostřešan, kde skončil mimo vozovku osobní automobil. Ve voze cestovaly i dvě děti. Posádku vozu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Hasiči zajistili vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní a po odstranění všech následků nehody se jednotka vrátila zpět na stanici.V Opatovci na Svitavsku hasiči vyjížděli k nehodě, při které osobní automobil srazil chodkyni. Zraněná žena byla v péči zdravotníků a následně transportována vrtulníkem do brněnské nemocnice. Hasiči pak vytáhli automobil z příkopu.

Náledí na Plzeňsku si vybíralo daň. Byly to nehody a nic než nehody

Na silnici u obce Šedivec zasahovali hasiči ze stanice Žamberk a dobrovolní hasiči z Letohradu. Došlo zde k nehodě asi šesti osobních automobilů. Jeden z vozů skončil na střeše. Kolize se obešly bez zranění.

Na místo nechal velitel zásahu povolat pracovníky správy a údržby silnic, protože silnice ze Žamberku do Šumperka byla v ranních hodinách kluzká.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)