Od jedné nehody k druhé. Perná hodinka mladoboleslavských hasičů

[ title]
Čtyři auta v sobě, jedenáct osob v nich

O víkendu se v hasebním obvodu stanice HZS Mladá Boleslav staly v krátkém časovém úseku dvě dopravní nehody, ke kterým po chvíli přibyl i menší požár. 

První nehoda byla ohlášena v centru města poblíž OC Bondy. Na místě bylo zjištěno, že došlo ke střetu tří osobních automobilů. Přivolány byly i dvě posádky zdravotnické záchranné služby, které si převzaly do ošetření jednu zraněnou dospělou osobu a také jedno dítě.

O třicet minut později byla ohlášena další nehoda také tří osobních automobilů, tentokrát na dálnici D10 na 45. km ve směru z Prahy do Turnova. Z původního hlášení nebylo zřejmé, zda bude potřeba vyprostit případně zaklíněné osoby.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se na dálnici srazily dokonce čtyři osobní automobily, ve kterých cestovalo celkem jedenáct osob, včetně tří dětí.

Po dobu zásahu a vyšetřování kolize byla dálnice v uvedeném směru zcela uzavřena. Tato nehoda se obešla bez zranění. Tím ale vše pro mladoboleslavskou jednotku neskončilo.

K nehodě pěti vozidel u Benátek nad Jizerou musel přiletět vrtulník

Další cisterna vracející se od první nehody byla z cesty odeslána k nahlášenému požáru chaty do obce Krnsko. Následně bylo upřesněno, že nejde o požár chaty, ale hoří odpad vedle budovy.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požárem je zasažena hromada odpadu z autovraků na ploše několika metrů čtverečních. Případ si převzal vyšetřovatel k dalšímu šetření. Na místě také zasahovala hlídka Policie ČR, která provedla lustraci přítomných osob.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)