Nepříjemné situace se nevyhýbají ani hasičům.

I hasiče občas potká nepříjemnost. V sobotu odpoledne po jedné hodině došlo při cestě k zásahu do obce Strání k nehodě  zásahového vozidla.

K zranění hasičů naštěstí nedošlo. Ale i když jjsou hasiči celkem otrlí, tak přesto jim psycholožka poskytla psychlogickou pomoc.

Při sjetí do příkopy a nárazu do betonového mostku se ulomilo pravé přední kolo, které skončilo v poli s kukuřicí. Vozidlo zůstalo ležet na boku a částečně blokovalo silniční komunikaci. Bylo provedeno zajištění vozidla proti převrácení a z pole vytaženo ulomené kolo. K vyproštění byla povolána jednotka Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína.

Dobrovolné jednotky ve spolupráci s Policií České republiky oboustranně uzavřely silnici mezi Dolním Němčí a Slavkovem.

Velení zásahu si převzal řídící důstojník pro územní odbor Uherské Hradiště.

Po příjezdu záchranného útvaru s jeřábem a podvalníkem byl dohodnutý postup vyproštění a naložení poškozeného vozidla. Při vyprošťování se zjistilo, že je poškozeno i zadní levé kolo. Poškozená byla i levá část vozidla, takže byly zablokované rolety, za nimiž je uloženo vybavení a další potřebný materiál.

Poškozené vozidlo bylo s pomocí vyprošťovacího automobilu a jeřábu zvednuto a naloženo na podvalník. Práce byly ukončeny v 21:24 hodin.

V 22:05 hodin přijel podvalník s poškozeným automobilem na stanici v Otrokovicích. Zde bude odstaven do doby, než se rozhodne, jak bude s vozidlem naloženo.

U nehody zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Zlín, Uherské Hradiště a Uherský Brod, Záchranný útvar HZS ČR Hlučín i jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Strání a Nivnice.

Informoval Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs ZK)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...