Nejdříve pohoda a tabáček. Pak požár bytu a poplach pro hasiče i policii

[ title]
Přiotrávení kouřem i dva policisté

Požár bytové jednotky a balkonu v Pražské ulici v Rakovníku o víkendu zaměstnal hasiče ze stanice HZS Rakovník a jednotky SDH obcí Lužná a Lubná.

Volající uvedl, že část objektu je velmi zakouřena a je slyšet hluk obyvatelů, kteří se přes nedýchatelný kouř nemohou dostat ven z bytů.

Velmi rychle, asi za dvě minuty od nahlášení události, se na místo dostavila hlídka Policie ČR. Její příslušníci se snažili o záchranu uvězněných osob. Vzápětí na místo přijeli hasiči. Zasahovali v dýchací technice a pomocí vyváděcích masek zachránili tři obyvatele domu.

Současně hasili požár jedním vysokotlakým proudem a za 15 minut jej měli pod kontrolou. Při zásahu bylo z objektu evakuováno dalších 14 osob.

Neuhasil řádně vajgly a hodil je do koše. V kuchyni pak bylo dýmu o dost víc

Záchranáři na místě ošetřili a následně převezli do nemocnic čtyři intoxikované osoby, z toho dva policisty. Požár byl uhašen krátce po 23. hodině, kdy velitel umožnil obyvatelům návrat do svých bytů.

Vyšetřovatel hasičů stanovil jako příčinu vzniku požáru vznícení matrace od nedopalku cigarety. Oheň a zplodiny hoření způsobily škodu za 100 tisíc korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši 2 mil. korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)