Nehoda osobního vozu s autobusem na Zlínsku si vyžádala dvě zranění

[ title]
Zablokované dveře autobusu

Včera vyjeli hasiči k dopravní nehodě autobusu a osobního auta v části obce Francova Lhota na Vsetínsku. Protože zde bylo podezření na více zraněných osob, na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a Vsetína, a posilová jednotka SDH obce Francova Lhota.  

Po střetu s osobním vozem značky Peugeot skončil autobus v příkopu a nebylo možné otevřít dveře. Hasiči proto odkopali nahrnutou hromadu sněhu, aby bylo možné se do autobusu dostat.Z dvanácti osob, které zde cestovaly, došlo ke zranění jedné ženy, kterou si po prvotním ošetření převzala do své péče posádka zdravotnické záchranné služby. V osobním vozidle cestoval pouze řidič, který byl také se zraněním předán do péče záchranářů.

K nehodě osobního vozidla a autobusu na Kolínsku letěl vrtulník (VIDEO)

Jakmile byly zraněné osoby odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, zabezpečili hasiči nasvětlení místa události pro policii.

Po ukončení šetření byl osobní vůz naložen na odtahovou službu, aby byla silnice průjezdná alespoň jedním jízdním pruhem. Odtažení autobusu si zajistil majitel.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)